STATEK A OKOLÍ

Společenská stodola

Naše společenská stodola stojí hned naproti hlavní budově na místě původní staré maštale. I zde jsme postupovali stejně citlivě jako při rekonstrukci ubytovací části, celý krov je opět ručně natesán původní technikou, na podlaze jsou položeny půdovky a přímo uprostřed stodoly, v dřevěné dlaždici, zanechal svou stopu poslední šumavský medvěd.
Stodola je z velké části prosklená – při příznivém počasí lze z čela zcela otevřít.
Společenská stodola je místo pro větší setkání jakéhokoliv druhu – může jít o rodinnou oslavu i firemní meeting. A proto je také vybavena vším, co byste mohli potřebovat. Máme zde kvalitní zvukovou aparaturu, datový projektor s plátnem, speciální barevné osvětlení, nechybí ani výčep s profesionálním chlazením ( a také sklenice na pivo), masivní dubové stoly a teakové židle. I tato budova je vytápěna centrálně, ale pro tu pravou atmosféru jsme i sem umístili kachlovou pec a akumulací a sezením.
Kapacita stodoly je standardně 40 míst k sezení, v případě potřeby lze navýšit až na 50 míst.
Stodolu si naši hosté mohou zarezervovat pro soukromé účely.
Pronájem možný pouze s pronájmem alespoň dvou apartmánů. Samostatný pronájem neumožňujeme.

 

Společenská stodola / 40 osob – 80m2

(lze pouze s pronájmem apartmánů)

 

Datum
Cena
Doba pobytu
léto 1.999 Kč stodola / den
podzim, zima, jaro (topná sezona) 2.499 Kč stodola / den

 

(V ceně pronájmu možnost využití projektoru, výčepu, ozvučení a dřeva do kamen)

 

Koupací jezírko

Především v horkých letních dnech naši hosté jistě ocení možnost koupání v našem jezírku. Jezírko má výměru cca 150 metrů čtverečních a je rozděleno na 3 zóny – dětskou (s hloubkou cca 35 cm), která je oddělena od dalších částí lávkou a kameny a poté dvě hlubší zóny – jedna s hloubkou 130 cm a druhá 190 cm hluboká. Do jezírka přitéká voda přes kaménku v dětské části, což zajišťuje dostatečnou cirkulaci vody.
Na přilehlé terase je možno využít lehátka nebo stoly třeba na večerní posezení u sklenky vína. Jezírko je večer osvětleno a příjemnou atmosféru může podkreslit muzika ze zabudovaného reproduktoru.
Nedaleko jezírka naše nejmenší hosty jistě potěší dětské pískoviště.

Pergola

Pergola je součástí zadního zahradního komplexu, nachází se v těsné blízkosti jezírka, může tak posloužit i pro větší skupiny lidí. V pergole je 20 míst k sezení u stolů, další místa jsou u přilehlého ohniště na kamenných lavicích a 3 stoly jsou od jara do podzimu na terase nad jezírkem.

I naše pergola dostala staročeský šmrnc – šindelovou střechu, ručně tesaný modřínový krov, kamenné zdi a masivní dubové stoly doplňuje kamenný vestavěný gril.

V případě většího počtu menších skupinek lze využít různá sezení na pozemku celého statku a zapůjčit si naše grily Weber. Takže každá skupinka si u nás užije dostatečné soukromí. Grilovací uhlí lze v případě potřeby u nás zakoupit.

Vinný sklípek

Co by to bylo za relaxační domek bez dobrého vína. V původní chladící místnosti, kde byla v polovině 19. století uložena poslední zastřelená medvědice, už vám chladno nebude. Za povšimnutí stojí replika izolačních dveří a kamenná podlaha, která je zde zachovaná z původní stavby. Vinný sklípek je přístupný všem hostům na statku.

Kolárna

Na společenskou stodolu navazuje kolárna (přístup je ze dvora i ze zadní zahrady). Kolárna je vybavena spoustou zásuvek pro dobíjení elektrokol, servisním stojanem s kvalitním nářadím, vysokotlakým čističem a kompresorem. Tato místnost i prostor u vstupů je monitorován kamerovým systémem a zajištěn alarmem.

Statek a okolí

Hlavní budova našeho statku je kompletně zrekonstruovaná schwarzenberská myslivna, která v Nové Peci stojí již od 19. století a byla jedním z prvních domů v obci. Při rekonstrukci celého objektu jsme se snažili uchovat duši tohoto místa a ponechat starý styl tehdejších staveb, zároveň jsme ale také citlivě přidali moderní metody a velmi kvalitní materiály, aby byl objekt pro naše hosty co nejpříjemnějším místem pro trávení volného času a relaxaci. V hlavní budově můžete spatřit například ručně tesané trámy dle původních metod, kvalitní práci kováře na oknech, klikách či hlavním schodišti nebo například kachlovou plně funkční pec. Celá budova je vytápěna centrálně a je napojena na plně automatizovaný systém, který ovládá přístupy do všech prostor, vytápění, elektřinu nebo například ovládání střešních oken.
V hlavní budově je 5 samostatných apartmánů, které mají vstup z hlavní chodby. Celková kapacita je 27 lůžek + 8 přistýlek, maximálně 35 osob. V přízemí se nachází apartmány č. 1 a č. 2. Dále v přízemí naleznete lyžárnu se sušáky na lyžařské boty a stojany na lyže a úklidovou místnost, která je přístupná všem hostům, kteří by potřebovali využít nějaké úklidové prostředky. K dispozici je zde také malá knihovna a komoda se společenskými hrami.
V prvním patře jsou apartmány č. 3, č. 4 a č. 5, a dále prádelna s pračkou a sušičkou značky Miele. Prací prostředky jsou u nás v případě potřeby k zakoupení.
Všechny tyto prostory jsou uzavřeny a otevírají se čipem od apartmánu, který hosté obdrží při příjezdu.