APARTMÁNY

Apartmán č. 1

Kapacita: 6+2; počet ložnic: 3; Velikost – 100m2

Apartmán se třemi ložnicemi, obývacím pokojem s kuchyní (rozkládací gauč), koupelnou se sprchovým koutem a WC + samostatné WC v předsíni. Krbová kamna, WiFi, TV, kompletně zařízená kuchyně: lednička s mrazícím šuplíkem, varná deska, trouba, myčka nádobí, mikrovlnná trouba.

Apartmán č.2

Kapacita: 6+2; počet ložnic: 3; Velikost – 100m2

Apartmán se třemi ložnicemi, obývacím pokojem (rozkládací gauč) s kuchyní + spaním na peci (kvalitní matrace), s koupelnou se sprchovým koutem a WC + samostatným WC a s předsíní. Kachlová pec, WiFi, TV, kompletně zařízená kuchyně: lednička s mrazícím šuplíkem, varná deska, trouba, myčka nádobí, mikrovlnná trouba.

Apartmán č.3

Kapacita: 9+0; počet ložnic: 2; Velikost – 140m2

Mezonetový apartmán se dvěma ložnicemi, obývacím pokojem s kuchyní, mezonetem s postelemi pro 4 osoby, s koupelnou s vanou a sprchovým koutem + samostatné WC a s předsíní. Krbová kamna, WiFi, TV, kompletně zařízená kuchyně: lednička s mrazícím šuplíkem, varná deska, trouba, myčka nádobí, mikrovlnná trouba.

Apartmán č.4

Kapacita: 2+2; počet ložnic: 1; Velikost – 50m2

Apartmán s jednou ložnicí, obývacím pokojem s kuchyní (rozkládací gauč), s koupelnou se sprchovým koutem a WC a s předsíní. Wi – Fi, TV, kompletně zařízená kuchyně: lednička s mrazícím šuplíkem, varná deska, myčka nádobí, mikrovlnná trouba.

Apartmán č.5

Kapacita: 4+2; počet ložnic: 1; Velikost – 80m2

Apartmán s jednou ložnicí s přístupem do mezonetu (spaní pro další 2 osoby), s obývacím pokojem s kuchyní (rozkládací gauč), s koupelnou se sprchovým koutem a WC a s předsíní. WiFi, TV, kompletně zařízená kuchyně: lednička s mrazícím šuplíkem, varná deska, myčka nádobí, mikrovlnná trouba.

POPIS BUDOVY A SLUŽBY

Vybavení apartmánů

Každý apartmán je vybaven televizorem, kvalitním WiFi připojením a plně vybavenou kuchyní. Součástí kuchyně je vždy lednička, myčka, sklokeramická varná deska, varná konvice, mikrovlnná trouba a nádobí. V apartmánech č. 1, 2 a 3 je navíc pečící trouba. Součástí ceny jsou také kapsle do myčky, jar, houbičky na nádobí, utěrky a pytle do košů. V případě zájmu je k zapůjčení kávovar Nespresso s kapslemi.

Ve všech ložnicích jsou kvalitní matrace české výroby. Každý pokoj v apartmánu má jiný typ matrací (pružinové, pěnové, latexové) tak, aby si každý mohl vybrat to, co mu nejlépe vyhovuje. Samozřejmostí je ložní prádlo a osušky pro každého hosta.

Každý apartmán má vlastní koupelnu a toaletu. Koupelny jsou vybaveny velice kvalitní sanitární keramikou Villeroy & Boch.

 

Vytápění

Celý objekt je vytápěn ústředním topením a podlahovým vytápěním. Apartmán č. 2 má navíc kachlovou pec a v apartmánech č. 1 a č. 3 jsou k dispozici kachlová kamna. Dřevo do pece a kamen je vždy připraveno na vnitřím dvoře.

 

Služby na statku

Ačkoliv je statek zrekonstruován do původního šumavského stylu, celá budova je zároveň velmi inteligentní. Pro vstup do budovy a apartmánů slouží čipy, případně vstupní kódy, v případě potřeby (například ztráty čipu) je možnost apartmán oteřít na dálku prostřednictvím telefonu. Na stejném principu fungují také střešní okna v apartmánech 3, 4 a 5. K otevírání oken hosté používají dálkové ovládání a v případě potřeby – například deště – se samy automaticky zavřou i pokud je apartmán momentálně prázdný.

Ve společných prostorách je všem hostům k dispozici prádelna vybavená pračkou a sušičkou značky Miele, žehličkou a přenosnými sušáky. V přízemí je umístěna lyžárna a úklidová místnost.

Všem hostům je k dispozici také naše knihovna s různými typy titulů a spoustou společenských her.

 

Doprava a parkování

Parkování je zdarma pro hosty statku na soukromém parkovišti vedle budovy. Necelých 30 metrů od statku se nachází autobusová zastávka Nová Pec, vlakové nádraží je vzdáleno 5 minut klidné chůze.

 

Stravování

Stravování si hosté zařizují vlastní, každý apartmán má plně vybavenou kuchyň. V okolí statku jsou jak restaurace, tak obchody s potravinami.

 

Domácí mazlíčci

Rádi Vás na statku přivítáme i s Vašimi čtyřnohými mazlíčky. Příplatek za mazlíčky činí 150 Kč/noc.

 

Sportovní vyžití

V těsné blízkosti statku začíná in-line stezka Nová Pec – Černý Kříž – Stožec. Po domluvě rádi hostům zapůjčíme inline brusle či zařídíme zapůjčení cyklistických kol. V létě nabízíme také možnost zapůjčení paddleboardů.

Pro zimní nadšence rádi zařídíme skipasy do nedalekého lyžařského areálu Hochficht. Máme možnost rovněž zapůjčit snowboardy.